Aktualności

Początki Muzeum Powstania Warszawskiego Kopalnia sklep charytatywny Fundacji Salomon na Vinted Gramy z Orkiestrą WOŚP! Korki dla Stasia Zima nie zaczeka, aż wojna się skończy.

Wsparcie uchodźców z Ukrainy

❗ Nie sposób przejść obojętnie obok tego, co dzieje się u naszych Sąsiadów. Nie sposób patrzeć na rodzinne tragedie i sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie mieszkający niedaleko nas.
❗ Wiedząc, jak dużo obywateli Ukrainy pracuje w Polsce, zwłaszcza po sąsiedzku z nami, postanowiliśmy nie tyle zorganizować zbiórkę naszym zdaniem rzeczy potrzebnych, co skierować pomoc do konkretnych ludzi.
 
1. W piątek 18 marca pojechał transport z rzeczami dla uchodźców z Ukrainy. Rzeczy trafiły do gminy Leśniowice i zostały przekazane do Koło Gospodyń Wiejskich w Pliskowie
 
2. Zorganizowaliśmy licytację wyjątkowych rzeczy: wspaniałych i niepowtarzalnych kolczyków w barwach Ukrainy oraz kart pocztowych (z kopertami w komplecie) wydanych przez Unicef – organizację zajmującą się pomocą dzieciom. 
 
 
3. Ogłosiliśmy kolejną zbiórkę rzeczy dla najbardziej potrzebujących ludzi z Ukrainy: żołnierzy oraz tych cywilów, którzy są tam na miejscu. Dlatego też potrzeby są nieco inne. Liczymy też w duchu, że pomożecie nam dotrzeć do firm i instytucji, które wsparłyby nas w tej zbiórce. Będziemy wdzięczni za kontakty, telefony lub linki do takich osób.
Zbiórkę organizujemy wspólnie z naszymi Przyjaciółmi – Środowiskowym Domem Samopomocy w Starych Święcicach.
Grosz do grosza, opatrunek do opatrunku i zbierzemy to, co niezbędne.