🔴 Stowarzyszenie Terapeutów

Kiedy to było? Początki działalności naszej Fundacji.

🔴  Środowiskowy Dom Samopomocy w Starych Święcicach

Z dumą przedstawiamy naszych kolejnych podopiecznych. Czasem pytacie, gdzie trafają dary, które do nas przynosicie. Oto jedno z takich miejsc.

Podopieczni Domu Samopomocy robią piekne rzeczy w ramach terapii. My cieszymy się, że możemy przekazać im materiały na zajęcia. Pamiętajcie, że zbędne koraliki, włóczki, rzeczy do ozdabiania, narzędzia i elektronarzędzia lub inne, które mogą wykorzystać je uczestnicy, my od Was z radością przyjmiemy i chętnie im przekażemy.

A co podopieczni z nimi robią? Sami zobaczcie. 😀 Wszelkie wyroby przez nich wyprodukowane można później kupić na różnego rodzaju licytacjach, festynach, czy u nas – w Kopalni. 

 🔴  Fundacja Domy Samotnych Matek z Dziećmi – Kraśniewo

A oto nasi kolejni podopieczni – samotne matki z dziećmi.

Do tej grupy potrzebujących trafiają niemal wszystkie dary przeznaczone dla dzieci: zabawki, łóżeczka, ubranka, akcesoria, czasem żywność (mleko, obiadki w słoiczkach, kaszki). Co jeszcze? Rzeczy dla matek: ubrania, obuwie, rzeczy do kuchni. Do tej grupy zawozimy także, jeśli jest taka potrzeba – meble czy agd. 

🔴  Fundacja Bojkot

Przed Wami nasi najmniejsi podopieczni – koty (a jeśli trzeba to i inne zwierzaki). Dzięki Fundacji Bojkot znajdują zawsze ciepły kąt i miseczkę pełną pysznego jedzenia.

Na czym polega nasze wsparcie? Na przekazywaniu darów na Bazarki dla Kotów Bojkotów

Przekazujemy książki, kubki, maskotki, artykuły dekoracyjne. Wszystko, co dzięki licytacjom może zasilić konto Fundacji Bojkot. A potrzeby, jak zawsze – są ogromne.

🔴  Ola Lipińska – wsparcie leczenia i rehabilitacji

Oprócz naszych stałych podopiecznych, wsparciem tymczasowym obejmujemy także innych potrzebujących. Tu 15-letnią niepełnosprawną Olę Lipińską.

Poszukujemy dla Oli laptopa (model dla dzieci). To musi być ten konkretny model ze zdjęć poniżej. Ola jest dzieckiem autystycznym. Ten laptop jest dla niej przyjazny, jeśli chodzi o wydawane dźwięki.

🔸 Jeśli masz taki laptop i z niego nie korzystasz, z radością go przyjmiemy i przekażemy mamie Oli.
🔸 Jeśli nie masz, ale wiesz, gdzie można taki laptop kupić, daj nam znać. Taka informacja też jest dla nas bardzo ważna.

🔴  Staś Salach

Cały czas w naszej Kopalni na ul. Białostockiej zbieramy korki dla Stasia. Dla kogo? Dla Stasia – fajnego chłoptasia. Dzięki Waszemu wsparciu Staś może korzystać z rehabilitacji w wymiarze, który jest mu niezbędny do normalnego funkcjonowania.

 

🔴  Fundacja Kundelek

Z Fundacją Kundelek współpracujemy niemal od samego początku. W ramach naszej możliwości a ich potrzeb.

A potrzeby, jak zawsze przy zwierzakach – są nieograniczone. Obecnie fundacja zmierza się z kolejnym rachunkami do opłacenia. :/


🔴  Wsparcie uchodźców z Ukrainy

❗ Nie sposób przejść obojętnie obok tego, co dzieje się u naszych Sąsiadów. Nie sposób patrzeć na rodzinne tragedie i sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie mieszkający niedaleko nas.
❗ Wiedząc, jak dużo obywateli Ukrainy pracuje w Polsce, zwłaszcza po sąsiedzku z nami, postanowiliśmy nie tyle zorganizować zbiórkę naszym zdaniem rzeczy potrzebnych, co skierować pomoc do konkretnych ludzi.
 
1. W piątek 18 marca pojechał transport z rzeczami dla uchodźców z Ukrainy. Rzeczy trafiły do gminy Leśniowice i zostały przekazane do Koło Gospodyń Wiejskich w Pliskowie
 
 
2. Zorganizowaliśmy licytację wyjątkowych rzeczy: wspaniałych i niepowtarzalnych kolczyków w barwach Ukrainy oraz kart pocztowych (z kopertami w komplecie) wydanych przez Unicef – organizację zajmującą się pomocą dzieciom. 
 
🤝 3. Ogłosiliśmy kolejną zbiórkę rzeczy dla najbardziej potrzebujących ludzi z Ukrainy: żołnierzy oraz tych cywilów, którzy są tam na miejscu. Dlatego też potrzeby są nieco inne. Liczymy też w duchu, że pomożecie nam dotrzeć do firm i instytucji, które wsparłyby nas w tej zbiórce. Będziemy wdzięczni za kontakty, telefony lub linki do takich osób.
Zbiórkę organizujemy wspólnie z naszymi Przyjaciółmi – Środowiskowym Domem Samopomocy w Starych Święcicach.
Grosz do grosza, opatrunek do opatrunku i zbierzemy to, co niezbędne.
 
 
🔴  Wsparcie Weroniki i jej dzieci 
 
Weronika – mama dwóch cudownych chłopców (6 miesięcy i 2 latka) – potrzebuje naszej pomocy.
Do tej pory jakoś dawała sobie radę. Trochę z naszą (fundacji) pomocą, trochę sama. Niemniej jednak obciążeń i problemów finansowych ostatnimi czasy zaczęło jej przybywać.
💖 Jej sytuacja rodzinna jest nam znana i przez nas sprawdzona. Z oczywistych powodów nie chcemy upubliczniać jej ani dzieci wizerunków. Internet bywa pomocny, ale nie pozwala zapomnieć.
💖 Czego potrzebujemy dla Weroniki i jej dzieci:
👉 ubranka chłopięce w rozmiarze 74 i 92-98 cm na obecną porę lub większe na lato czy jesień
👉 pieluchy rozmiar 3 i 5.
👉 słoiczki z jedzeniem dla młodszego synka (6 miesięcy) i jedzenie dla starszego (2 latka)
👉 mleko dla dziecka z alergią (Nutramigen 2lgg complete)
👉 buty dla młodszego chłopca (rozmiar 18-20) i starszego (23) na teraz i większe na lato i jesień
🍼 Mleko Nutramigen – gdyby ktoś nie posiadał a chciał nas wesprzeć, może to zrobić zamawiając mleko z wysyłką do nas (sklep charytatywny Kopalnia) lub wpłacając na konto Fundacji Salomon z dopiskiem „mleko dla Weroniki”.
Jeśli chodzi o Weronikę:
👉 ubrania w rozmiarze 36/38, czyli s/m (jeansy, spodnie, bluzki, koszulki, bluzy, motywy stonowane, sukienek nie nosi)
👉 buty r. 37
💖 Wszelkie dary rzeczowe zbieramy w naszej Kopalni – sklepie charytatywnym na Białostockiej 9 w Warszawie. Z góry bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc.